Avrupa Yakası Meyhaneleri

Avrupa yalasında bulunan en iyi meyhaneler için tek adres.

 

Harbiye
Sahne

En İyi Avrupa Yakası Meyhaneleri

İstanbul meyhane kültürünün gelişmiş olduğu şehirlerden birisidir. Metropol İstanbul şehrinde Avrupa Yakası’nda birbirinden farklı hizmet veren meyhaneler bulunmaktadır. Avrupa Yakası meyhaneleri hafta sonu, hafta içi ve her gün olmak üzere hizmet vermektedir ve müşterilerini beklemektedir.

Ayrıca bu meyhaneler Avrupa Yakası’nın farklı semtlerinde bulunmaktadır. Bu yakada bulunan ünlü meyhanelerden bazıları şunlardır; Dedikodulu Florya, By Ortak, Yalan Dünya, Barbarasimo, Zorba, Ney’le Mey’le, Mihriban, Veranda Pera, O’maestros, Aramızda, Esnaf Maslak, Fettan, Müzeyyen, Cihangir, Harbiye Sahne ve Elmadağ meyhaneleridir.

O’maestros Meyhane

O’maestros Meyhane Avrupa Yakası’nın Arnavutköy semtinde hizmet veren bir Rum meyhanesidir. Meyhanede Yunan ve Ege mutfağından eşsiz mezeler müşterilere sunuluyor. Yuman mutfağına ait olan ürünler Yunanistan’da üretilerek kullanılmaktadır. Mekân oldukça şıktır ve mekânın şıklığı verilen hizmetin kalitesiyle de artmaktadır. Meyhanede müşterilere sunulan en önemli lezzetler kalamar dolma, torik lakerda, horiatiki, sahanaki, midye pilavı, chios fava, yılan balığı, deniz pastırması ve yengeç bacağı salatasıdır.

Veranda Pera

Avrupa Yakası’nda yer alan Veranda Pera tarihi bir mekânda hizmet vermektedir. Haliç’e karşı manzarası olan mekânda kişiler Anadolu ve Akdeniz mutfağından eşsiz lezzetleri yeme imkânı kazanmaktadır. Meyhane haftanın her günü hizmet vermektedir ve kişilerin eşsiz müzikler eşliğinde harika zaman geçirmelerini sağlamaktadır.

Ney’le Mey’le Meyhane

Ney’le Mey’le isimli meyhane Taksim'in Nevizade sokağında hizmet veren en eski meyhanedir. Mekâna özel olan lezzetlerin ikram edildiği Ney’le Mey’le meyhanesini tercih eden kişiler muhabbet ederek sıkıntılarından kurtulmaktadır. Mekân ismi Can Yücel’in şiirinden almıştır.

Zorba Meyhane

Zorba meyhane 30 seneyi aşkın süredir Gayrettepe’de hizmet vermektedir. Mekân Rum taverna geleneğini sürdürerek kişilere harika zaman geçirme imkânı tanımaktadır. Kişiler canlı müzik keyfi yaşarken mekân tarafından müşterilere sunulan Rum ve Türk mutfağı yemeklerini tüketmektedir. Mekân anlık eğlenceler için hizmet vermenin yanı sıra çeşitli kutlamaların yapılması amacıyla da profesyonel elemanlarıyla hizmet vermektedir.

Elmadağ Meyhane

Elmadağ Meyhanesi Avrupa Yakası’nda Beyoğlu semtinde 15 yıldır hizmet vermektedir. Mekân müşterilerine fasıl ve canlı performanslarıyla hizmet vermektedir. Meyhane rakipleri arasında uygun fiyatlarla hizmet vermesinden dolayı dikkat çekmektedir. Elmadağ meyhane klasik meyhane anlayışının yanı sıra toplantılara ve özel kutlamalara da ev sahipliği yapmaktadır.

Meyhaneler.gen.tr | En iyi meyhaneler burada

meyhaneler.gen.tr sayesinde bütün eğlence mekanlarını tek bir adreste bulabilirsiniz. Artık eğlence programınızı da size rehberlik edecek biri var.

/ Türkiye

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon