Bodrum'da En İyi 5 Halk Plajı

1.KÜDÜR HALK PLAJI YALIKAVAK

Bodrumun en doğal yerlerinden birisidir. Az bilinen bir plajdır. Yalıkavak palmarina’nın tam karşısında yer almaktadır.  Hala doğal ve temizdir. 1.derece de doğal ve arkeolojik sit alanı olan Küdür Yarımadasında, çadır kurulup konaklama yapılabileceği gibi mangalda yakılabilir. Plaj tamamen ücretsizdir. Belediyenin temizlik hizmeti bulunmamakta. Denizden ulaşım mevcuttur, ayağınızda mutlaka deniz ayakkabısı olmalıdır ve kayalıkların üzerinden gidilebilir.

2.KUMBAHÇE SAHİLİ

Bodrum merkeze 1.5 2 km mesafededir. Yürüyerek ulaşılabilir.  Kumbahçe mevkiinde bulunan mavi bayraklı bir plaj. Denizi kum ve ince taşlardan oluşmakta. Deniz temiz ve güzel. Ücretsiz şezlong, güneşlik, duş ve soyunma kabini mevcut. Yakınlarında cafe ve restoranlar bulunmaktadır.

3.TORBA PLAJI

Bodrum’un sakin ve temiz plajlarındandır. Denizi taşlık, berrak, ılık ve derindir. Diğer plajlara göre biraz ufaktır. Şezlonglar ücretsiz olup, belediye tesislerinde ve cafelerde fiyatlar gayet uygun. Soyunma kabini, tuvalet ve duşu bulunmakta. Bodrum merkeze 10 km uzaklıktadır.

4.YALIÇİFTLİK SAHİLİ

Bodrum’un en soğuk ve en temiz denizlerindendir. Sahili kum denizi ince taşlardan oluşmakta. Henüz kirlenmemiş denizi ve doğası ile güzel bir yer. Aynı zamanda orta gelirli ailelerin uğrak yeridir. Belediye tesisleri yeme içme konusunda ekonomik imkanlar sunuyor. Şezlong ve şemsiyeler ücretsizdir.

5.KARAİNCİR PLAJI AKYARLAR

Bodrum’un Akyarlar beldesindeki Karaincir koyu tertemiz ve dalgasız ve yosunsuz denizi ile tertemiz kum bir sahile sahiptir. Denizi oldukça sığdır, bir süre açılsanız dahi ayaklarınız yerden kesilmez. Bodrum’daki deniz sıralamanızda yukarılarda ve Bodrum yarımadasının en güneyinde yer almaktadır.

Meyhaneler.gen.tr | En iyi meyhaneler burada

meyhaneler.gen.tr sayesinde bütün eğlence mekanlarını tek bir adreste bulabilirsiniz. Artık eğlence programınızı da size rehberlik edecek biri var.

/ Türkiye

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon