Kumkapı Meyhaneleri

Meyhane kültürünün yaşadığı ve İstanbul da en eski yerleşimlerin arasında gösterilmektedir. Kumkapı meyhaneleri tarihi yeniden yaşamak için sizleri bekliyor.

Tiryaki Meyhane

Çapari Meyhane

Popüler Kumkapı Meyhaneleri

İstanbul’un Fatih ilçesinde yer alan tarihi yerlerden birisi olan Kumkapı’da kişilerin vakit geçirebilecekleri kalite hizmet sunan çok sayıda Kumkapı meyhaneleri bulunmaktadır. Bu meyhaneler kendilerine özgü menüleri ve hizmet anlayışları sayesinde uzun süredir varlık sürdürmektedir. Kumkapı’nın ünlü meyhaneleri şunlardır; Çapari, Afrodit, Tiryaki, Patara ve Tonoz meyhaneleridir.

Çapari Meyhane

Kumkapı’da yer alan meyhanelerden ilki Çapari meyhanesidir. Çapari Meyhane 54 yıldan beri hizmet vermektedir. Mekânı tercih eden kişiler mekan aşçıları tarafından özel hazırlanan spesiyalleri tatma imkanı bulmaktadır. Çapari’nin menülerinde yer alan lezzetler arasında balık kavurması, kâğıtta balık, kalkan, tuzda levrek, safranlı pilav ve deniz mahsulleri yer almaktadır. Çapari meyhanesi Kumkapı’nın Çapari isimli sokağında yer almaktadır.

Afrodit Meyhane

Afrodit meyhane Kumkapı’da yer alan en önemli mekanlardan birisidir. Kişilerin vakit geçirmek ve şefler tarafından hazırlanan özel lezzetleri tatmak için tercih ettiği mekân aynı zamanda organizasyonlar içinde hizmet vermektedir. Kişiler isterlerse düğün, toplantı, kına ve nişan gibi organizasyonlarını Afrodit’te yapabilmektedir. Mekân Türk mutfağı ve çeşitli deniz ürünleriyle müşterilerine harika menüler sunmaktadır. Bunun dışında mekâna özgü likorinos isimli balık pastırması da müşterilere sunulmaktadır. Mekân her gün hizmet vererek kişilerin istedikleri zaman Afrodit’e gelmelerine imkan sağlamaktadır.

Tonoz Meyhane

Tonoz meyhane de Kumkapı’da bulunan ve her gün hizmet veren bir meyhanedir. Mekânda fasıl ekibi bulunmaktadır. Böylece mekânı tercih eden kişiler fasıl ekibi eşliğinde kaliteli zaman geçirebilmektedir. Bunun dışında mekânda belirli dönemlerde sanatçılarda sahne almaktadır. Çeşitli mezeleriyle hizmet veren mekân hafta sonları oldukça yoğun olmakta ve kişilerin mağdur olmamaları için randevu almalarına imkân tanımaktadır.

Tiryaki Meyhane

Tiryaki meyhane Kumkapı semtinde yer almaktadır ve meyhane Kumkapı’nın geçmişten beri devam eden geleneğini sürdüren tek mekân olmasıyla dikkat çekmektedir. Her akşam hizmet veren meyhane musiki ekibiyle kişilere hizmet vermektedir. Meyhane de İstanbul mutfağından eşsiz lezzetler müşterilere sunulmaktadır.

Patara Meyhane

Kumkapı semtinde yer alan bir diğer meyhane de Patara meyhanedir. Bu meyhaneyi diğer mekanlardan ayıran özellikle oryantal show hizmetlerinin bulunmasıdır. Ayrıca mekânda taze ve lezzetli mezeler müşterilere sunulmaktadır. Meyhane turistlerinde tercih ettiği mekanlardan birisi olmaktadır.

Meyhaneler.gen.tr | En iyi meyhaneler burada

meyhaneler.gen.tr sayesinde bütün eğlence mekanlarını tek bir adreste bulabilirsiniz. Artık eğlence programınızı da size rehberlik edecek biri var.

/ Türkiye

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon