İstanbul'un en eski meyhane sokağı olan nevizade meyhane kültürünü yaşatmaya devam ediyor.

Nevizade Meyhaneleri

En İyi Nevizade Meyhaneleri

İstanbul’un Beyoğlu semtinde bulunan Nevizade sokak meyhanelerin yaşam sürdüğü alanlardan birisidir. Geçmişten günümüze devam eden meyhane kültürü burada birbirinden kaliteli meyhanelerle devam etmektedir. Kişilerin istedikleri mutfak kültürü ve eğlence kültürüne sahip pek çok meyhane burada bulunmaktadır. Hizmetleriyle yıllardır meyhane kültürünü yaşatmaya devam eden Nevizade meyhaneleri şunlardır; Müdavim Meyhane, Cumhuriyet Meyhanesi, Krepen’deki Kadir’in Yeri, Alem Meyhane, Lipsos Meyhane, Çardak Meyhane, Suare İstanbul ve Ney’le Mey’le Meyhane’dir.

Krepen’deki Kadir’in Yeri

Krepen’deki Kadir’in Yeri isimli meyhane Nevizade’de hizmet vermeye başlayan ilk meyhane olması sebebiyle önemli bir mekandır.

Meyhane’yi ilk açanların hikayesi 60 yıl öncesine dayanırken onlardan kalan miras oğulları tarafından devam ettirilirken meyhane kültürü yaşatılmaya çalışılmaktadır. Küçük tabaklarda gelen onlarca çeşit mezeyle ve farklı yemek türleriyle kişiler rakılarını içerken lezzetli mezeleri de tüketebilmektedir.

Meyhanede sunulan yemekler ve mezelerden bazıları şunlardır; söğüş karides, hamsi tava, beyin salata, balık kokoreç, kalamar ızgara, greek salatası, kalkan, dil balığı şiş, zeytinyağlı kereviz, ahtapot salatı, safran soslu somon ve ciğerdir.

Lipsos Meyhane

Lipsos Meyhane Nevizade ünlü olan meyhanelerden birisidir. Meyhaneyi tercih eden kişiler Türk ve Dünya lezzetlerini içkileriyle birlikte yeme şansını elde edebilmektedir. Ayrıca kişiler meyhanede fasıl eşliğinde vakit geçirebilmektedir. Kişiler içkilerinin yanında alacakları mezeleri seçebilmektedir.

Çardak Meyhane

Nevizade sokakta hizmet veren meyhanelerden biriside Çardak Meyhane’dir. Mekân 220 kişilik kapasitesiyle kişilere hem meyhane keyfi hem de organizasyon yapma imkanı tanımaktadır. Meyhanede her gün fasıl bulunmaktadır. Ayrıca meyhanede canlı sahne performansları da sahnelenmektedir.

Cumhuriyet Meyhanesi

Cumhuriyet meyhanesi Nevizade’de yer alan en eski meyhanelerden birisidir. Üç katlı olan meyhanede haftanın her günü fasıl keyfi sunulmaktadır. Kişiler Cumhuriyet Meyhanesi’ni tercih ettiklerinde 100 farklı meze çeşitlerinden istediklerini tatma imkanına sahip olmaktadır.

Meyhaneler.gen.tr | En iyi meyhaneler burada

meyhaneler.gen.tr sayesinde bütün eğlence mekanlarını tek bir adreste bulabilirsiniz. Artık eğlence programınızı da size rehberlik edecek biri var.

/ Türkiye

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon